Ekopark
Upozornenie Táto stránka používa cookies pre zlepšenie používateľského zážitku. Ak budete pokračovať, budeme predpokladať že súhlasíte s prijímaním cookies z tejto stránky. OK
Telefónny kontakt +421 34 622 8021
k dizpozícii Po - Pia: 9:00 - 17:00
CITROENZYMIX 1l

CITROENZYMIX 1l

 
17.90
5312
Nie je na sklade

Popis a vlastnosti:

Prípravok s obsahom pepsínu, ktorý v malom množstve zvyšuje chuť do jedla a zlepšuje tráviace procesy. Fosfátovo-citrátový pufer stabilizuje kyslosť žalúdka a prispieva k aktivácii prírodných proteáz.

Pepsín je enzým nepostrádateľný pre správne trávenie bielkovín v organizme. Rozkladá bielkoviny na menšie časti, ktoré sú následne trávené v črevách proteázami črevnej šťavy. Fosfátovo – citrátový nárazníkový systém prítomný v prípravku stabilizuje kyslosť žalúdočného obsahu na úrovni pH 2 a zároveň prispieva k aktivácii prirodzených proteáz čreva. Pepsín podávaný v malých množstvách povzbudzuje chuť do jedla a zlepšuje trávenie. Povzbudenie chuti k jedlu enzýmami aplikovanými perorálne, spočíva nielen v urýchlení tráviacich procesov a črevnej pasáže, ale zároveň v uvedení do pohybu celého mechanizmu procesov súvisiacich s uvoľňovaním črevných enzýmov a nepriameho pôsobenia tráviaceho traktu na centrum hladu a sýtosti v mozgu.

Dávkovanie:

Hydina: 1000 ml prípravku/1500 l pitnej vody počas 10 dní.

Holuby: 1 ml prípravku/1.5 l pitnej vody počas 10 dní.

Mačky: 1-2 ml/zviera perorálne před jedlom alebo v pitnej vode aj 3-krát denne.

Psy: 2-5 ml /zviera v pitnej vode 3-krát denne počas 10 dní.

Králiky: 0,5 -1 ml /zviera v pitnej vode.

Prežúvavce: 2 – 5 ml/zviera perorálne.

Prípravok sa odporúča podávať počas 10 dní. V prípade potreby, ak po ukončení aplikácie prípravku chuť k jedlu poklesne, možno podávať ešte ďalších 10 dní.

Indikácie:

Zlepšenie chuti do jedla a zlepšenie tráviacich procesov, hlavne pri vysokom podieli bielkovín v krmive. Zabránenie výskytu tráviacich porúch pri zmenách krmiva. Prevencia a podpora liečby nekrotickej enteritídy.

Spôsob podania:

Perorálne v pitnej vode.